Як поєднувати кольори в екстер`єрі?
2020-09-05 14:31:06

Закон поєднання кольорів давно вже вигаданий.
Актуальний він як для дизайну інтер'єру, так і екстер'єру.
"Колірне коло", розроблене художником Йоханнесом Іттеном, дозволяє не допустити помилок у поєднанні різних кольорів.
У цьому колі ми можемо спостерігати теплі кольори (жовтий, помаранчевий, червоний та ін.) та холодні кольори (зелений, синій, фіолетовий та ін.). Крім цих варіацій також існують нейтральні кольори, які не увійшли до кола. Їх часто використовують як допоміжні, щоб дизайн не вийшов занадто строкатим.
Існує 6 основних канонічних схем поєднання кольорів:
1. Аналогова тріада - використовуються 3 кольори, що йдуть поспіль у колі. При цьому отримуємо гарний спокійний дизайн.
2. Компліментарне поєднання – поєднуємо 2 кольори із кола, які знаходяться діаметрально протилежно один одному. Один із цих кольорів буде основним, а другий – контрастним (акцентним). За потреби можна розбавити нейтральними квітами.
3. Контрастна тріада - як компліментарне поєднання, тільки до одного з кольорів додаємо 2 сусідні кольори. У цьому випадку використовуйте один або 2 кольори як акцентні, щоб не отримати "колірний бардак".
4. Класична тріада – поєднання трьох кольорів, рівновіддалених на колі, при цьому за основу береться один колір. Якщо є можливість отримати дуже строкату картинку, потрібно розбавити дизайн нейтральними кольорами.
5. Прямокутна схема – використання 2-х пар контрастних кольорів. Щоб не отримати строкатий дизайн, необхідно вибрати один основний колір, решта буде акцентною.
6. Квадратна схема - прямокутна схеми, кольори якої рівновіддалені у колі. Підходить для яскравих дизайнів у східному стилі та стилі бохо (політ фантазії).
Дотримуючись законів колористики, можна не боятися використовувати поєднання тих чи інших кольорів. Головне вибрати ті кольори, які Ви дійсно бажаєте бачити на своїй ділянці.
Успіхів Вам у виборі свого ідеального поєднання кольору.